Echo serca Warszawa
usg Warszawa
Badanie usg Warszawa
 
space space space
 
usg warszawa
badanie usg warszawa
echo serca
usg jamy brzusznej
 
 
 
O pracowni USG Małgorzata Oziębły Beata Uziębło-Życzkowska Cennik badań USG jamy brzusznej USG powłok brzusznych USG tarczycy USG ślinianek USG węzłów chłonnych USG szyi USG doppler tętnic szyjnych USG piersi USG układu moczowego Echo serca Badanie tkanek miękkich Umów się na wizytę Kontakt i dojazd BLOG
 

Echo serca Warszawa

Badanie echokardiograficzne przezklatkowe zwane popularnie echem serca jako metoda nieinwazyjna, jest podstawową metodą służącą ocenie morfologii serca, ze szczegółową oceną wielkości jam serca, kurczliwości i grubości ścian, szczegółową oceną lewej komory w zakresie jej funkcji rozkurczowej oraz skurczowej. Metoda ta dostarcza dokładnych danych na temat morfologii i funkcji zastawek serca. Pozwala dokładnie ocenić czynność mięśnia lewej i prawej komory serca w przebiegu różnych patologii.
Badanie echokardiograficzne przezklatkowe jest dziedziną ultrasonografii. Do obrazowania serca wykorzystuje się fale ultradźwiękowe o częstotliwości 2-5MHz. Fale te są nieszkodliwe dla człowieka. Brak narażenia na promieniowanie jonizujące i możliwość powtarzania badania, doprowadziły do powszechnego stosowania echokardiografii właściwie we wszystkich rodzajach schorzeń układu krążenia.
Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla osób w każdym wieku - także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie i nie niesie to za sobą dodatkowego zagrożenia dla pacjenta.
Samo badanie nie wymaga szczególnych przygotowań. Przed badaniem można jeść i pić. Pacjent podczas badania przebywa w pozycji leżącej z odkrytą górną połową ciała. Lekarz rozprowadza na klatce piersiowej żel ułatwiający prowadzenie głowicy, przykłada ją do ciała, przesuwa i obserwuje pojawiające się na monitorze obrazy. Całe badania trwa zwykle kilkanaście minut.
Wskazaniem do wykonania echokardiografii jest przede wszystkim podejrzenie chorób serca, okresowa kontrola u pacjentów z już zdiagnozowanymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi, ale coraz częściej, ze względu na swoją dostępność i nieszkodliwość, badanie wykonywane jest profilaktycznie.
 
Koszt badania 200 zł

 
     
 
Twój gabinet USG:)