usg Warszawa
Badanie usg Warszawa
Echo serca Warszawa
 
space space space
 
usg warszawa
 
 
 
O pracowni USG Małgorzata Oziębły Beata Uziębło-Życzkowska Cennik badań USG jamy brzusznej USG powłok brzusznych USG tarczycy USG ślinianek USG węzłów chłonnych USG szyi USG doppler tętnic szyjnych USG piersi USG układu moczowego Echo serca Badanie tkanek miękkich Umów się na wizytę Kontakt i dojazd BLOG
 

BLOG

Ubytek w przegrodzie między przedsionkami w sercu w badaniu echo serca.
23-12-2019     A+ | a-

Wady wrodzone serca nierzadko rozpoznajemy dopiero u dorosłych!

Badanie echokardiograficzne czyli badanie ultrasonograficzne serca to badanie, które w sposób nieinwazyjny i nieszkodliwy obrazuje struktury serca i ich funkcję.

Jeśli wydaje Ci się, że powinny je wykonywać jedynie osoby ze schorzeniami kardiologicznymi, to jesteś w dużym błędzie. Badanie takie powinien wykonać sobie każdy młody człowiek co najmniej raz w życiu. To, że będąc w wieku lat dwudziestu, trzydziestu czy czterdziestu nie masz żadnych objawów choroby serca, to niestety jeszcze nie jest pewność, że z Twoim sercem jest wszystko w porządku. Oczywiście wszystkie wady wrodzone serca, które mają przebieg ciężki ujawniają się już we wczesnym dzieciństwie, ale musisz wiedzieć, że wady wrodzone to nie tylko wady ciężkie. Są takie wady wrodzone, które przez bardzo wiele lat nie dają żadnych objawów, ale niestety prowadzą stopniowo to postępującego procesu uszkodzenia serca. 

Jedną z takich wad jest ubytek przegrody międzyprzedsionkowej w sercu. Wada ta nierzadko ujawnia się dopiero w wieku 30 czy 40 lat i niestety zdarza się, że w tym momencie jest już późno na jej leczenie. Tymczasem wadę taką rozpoznajemy w wykonanym prostym i nieinwazyjnym badaniu echokardiograficznym. A jeśli ją w porę rozpoznamy, to dysponujemy już przezskórną (nie kardiochirurgiczną) metodą jej leczenia. 

Dlatego pamiętaj, badanie echokardiograficzne wykonaj przynajmniej raz w młodości, żeby zapobiec problemom w przyszłości! 

Poniżej obraz ubytku w przegrodzie między przedsionkami w sercu stwierdzony u 42 letniego mężczyzny.







Autor: Dr n.med. Beata Uziębło- Życzkowska.

Wcześniejszy Post Home Następny Post
 
     
 
Twój gabinet USG:)