usg Warszawa
Badanie usg Warszawa
Echo serca Warszawa
 
space space space
 
usg warszawa
 
 
 
O pracowni USG Małgorzata Oziębły Beata Uziębło-Życzkowska Cennik badań USG jamy brzusznej USG powłok brzusznych USG tarczycy USG ślinianek USG węzłów chłonnych USG szyi USG doppler tętnic szyjnych USG piersi USG układu moczowego Echo serca Badanie tkanek miękkich Umów się na wizytę Kontakt i dojazd BLOG
 

BLOG

Gazy jelitowa w badaniu usg jamy brzusznej.
06-01-2020     A+ | a-

Gazy jelitowe

Gazy jelitowe utrudniają badanie USG jamy brzusznej, dlatego zalecamy odpowiednie przygotowanie do tego badania, aby gazów było jak najmniej.

Najlepiej jamę brzuszną bada się na czczo lub po 6 godzinach od spożytego posiłku, dobrze jest przyjąć espumisan przed posiłkami w dniu poprzedzającym badanie oraz przynajmniej na godzinę przed badaniem nie palić papierosów i nie żuć gumy.

Zdarza się, że mimo prawidłowego przygotowania do badania USG jamy brzusznej nadal obserwujemy dużą ilość gazów w jelitach i wtedy stan ten opisujemy, ponieważ może on być przyczyną  bólów brzucha, wzdęć i innych chorób jelit.

Co jest najczęstszą przyczyną nadmiaru gazów w jelitach?

  • palenie papierosów
  • zaburzenia flory bakteryjnej
  • upośledzenie trawienia i wchłaniania
  • nieprawidłowa dieta

Dowiedziono, że występująca w przewodzie pokarmowym człowieka flora jelitowa ciągle się zmienia w zależności od stanu fizjologicznego organizmu, spożywanych pokarmów, leków, również od czynników środowiska.

Otyłość, antybiotykoterapia, nadmiar cukru w diecie, alkohol prowadzą do zmiany prawidłowej flory jelitowej, powodując dolegliwości bólowe, biegunki, a nawet spadek odporności, mogą prowadzić do stanów zapalnych jelit, a nawet raka jelita grubego. 

Autor: lek. med. Małgorzata Oziębły
Wcześniejszy Post Home Następny Post
 
     
 
Twój gabinet USG:)