usg szyi Warszawa
usg piersi Warszawa
usg układu moczowego Warszawa
 
space space space
 
usg warszawa
badanie usg warszawa
echo serca
usg jamy brzusznej
 
 
 
O pracowni USG Małgorzata Oziębły Beata Uziębło-Życzkowska Cennik badań USG jamy brzusznej USG powłok brzusznych USG tarczycy USG ślinianek USG węzłów chłonnych USG szyi USG doppler tętnic szyjnych USG piersi USG układu moczowego Echo serca Badanie tkanek miękkich Umów się na wizytę Kontakt i dojazd BLOG
 

USG szyi Warszawa

Badanie obejmuje:
USG tarczycy
Badania USG tarczycy jest podstawowym badaniem zalecanym przez lekarzy przy podejrzeniu chorób tarczycy.
USG określa położenie tarczycy, jej wielkość, budowę, unaczynienie oraz obecność ewentualnych guzków. Umożliwia szybkie zróżnicowanie torbieli łagodnych od innych guzków litych a także jest podstawowym badaniem, które kwalifikuje zmiany ogniskowe do ewentualnej biopsji, w przypadku kiedy zachodzi podejrzenie, że są to zmiany nowotworowe złośliwe, przerzutowe lub chłoniaki.
W trakcie badania USG gruczołu tarczycy lekarz jest w stanie określić cechy stanu zapalnego, choroby Hashimoto, Gravesa- Basedova oraz inne nieprawidłowości tarczycy takie jak nadczynność, niedoczynność.
Ultrasonografia służy nie tylko do diagnozowania chorób tarczycy, ale również do monitorowania leczenia farmakologicznego i operacyjnego.
Kontrola leczenia farmakologicznego polega głównie na ocenie wielkości, unaczynienia i struktury tarczycy w zapaleniach i autoimmunologicznych chorobach tarczycy takich jak choroba Hashimoto lub Gravesa - Basedova.
Kontrola po leczeniu operacyjnym polega głównie na obserwacji, czy nie dochodzi do odrostu kikutów tarczycy. Kontrola po operacji raka tarczycy obejmuje również ocenę węzłów chłonnych, w kierunku obecności przerzutów. Ultrasonografia jest doskonałym narzędziem kontrolnym ze względu na dużą dostępność, bezpieczeństwo - nie wytwarza żadnego szkodliwego promieniowania dla człowieka, może być wykonywane często, bez ograniczeń czasowych.
Badanie USG wykonywane jest również przed jodoterapią w nadczynności tarczycy.
Usg tarczycy stosuje się do okresowej obserwacji zmian ogniskowych, określonych jako łagodne w biopsji lub morfologicznie, czy nie powiększają się lub nie tworzą nowe.
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.

Zalecam wykonać badanie w sytuacji, kiedy:
» Istnieje podejrzenie, że Twoja tarczyca jest powiększona.
» Wyczuwasz guzek na szyi.
» Masz bolesną szyję.
» Ktoś w Twojej rodzinie chorował na raka tarczycy.
» Występują podejrzenia innej choroby tarczycy, jak choroba Hashimoto, Gravesa - Basedova (np. masz nieprawidłowe wyniki badania TSH)
» Masz problemy z nadwagą lub z nadmierną utratą masy ciała.
» Jesteś po leczeniu tarczycy farmakologicznym, po jodoterapii - jako badanie monitorujące.
» jesteś po leczeniu operacyjnym wola guzowatego lub raka tarczycy - jako badanie kontrolne.
Ze względu na coraz częstsze występowanie chorób tarczycy w społeczeństwie- jako badanie przesiewowe.

USG ślinianek
Dzięki swojemu powierzchownemu położeniu trzy największe gruczoły ślinowe: ślinianka przyuszna, podżuchwowa i podjęzykowa są łatwo dostępne w badaniu ultrasonograficznym, dlatego USG to podstawowe badanie diagnostyczne przy podejrzeniu powiększenia ślinianek, zapalenia wirusowego lub bakteryjnego, przewlekłego zapalenia w chorobach układowych lub ich bolesności. Badanie określa wielkość, budowę, obecność kamieni w przewodach, pozwala rozpoznać stany zapalne i uwidacznia guzy gruczołów ślinowych.
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. W celu ułatwienia badania mężczyźni mogą zgolić zarost.

Zalecam badanie w sytuacji, kiedy:
» ślinianki są powiększone i bolesne
» wyczuwamy guzek w rzucie ślinianek lub na szyi

USG węzłów chłonnych
Wstępną ocenę tętnic szyjnych
Inne nieprawidłowości na szyi

Koszt badania 250 zł
 
     
 
Twój gabinet USG:)